تبلیغات
نسیم جمکران - گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در بیست و چهارمین سالروز رحلت امام خمینی (ره)
 

 


<-BlogDescription->

گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در بیست و چهارمین سالروز رحلت امام خمینی (ره)
* خداوند متعال را سپاسگزاریم که یک نوبت دیگر به ما فرصت، مجال و عمر داد تا بتوانیم در یک چنین روزی از امام عزیزمان تجلیل کنیم و به ان بزرگوار عرض ارادت و اخلاص کنیم.

*اگر چه یاد امام در یاد ما زنده است ولی روز 14 خرداد مظهر دلبستگی امت به امام است.

* امسال این روزها مصادف است با سالروز شهادت جد بزرگوار امام یعنی امام موسی بن جعفر(ع)؛ امسال همچنین مصادف است با حادثه تعیین کننده 15 خرداد سال 1342.

*15 خرداد مقطع مهمی است و من مختصرا در این باره سخنانی را عرض می‌کنم.

*15 خرداد مبدا نهضت بزرگ روحانیت و مردم نیست، قبل از 15 خرداد در سال 1341 و آغاز سال 1342 قضایای مهمی اتفاق افتاد و در دوم فروردین 42 حادثه مدرسه فیضیه و ضرب و جرح طلاب علوم دینی و اهانت به مرحوم مرجع عالیقدر آیت‌الله گلپایگانی  پیش آمد و قبل از آن تظاهرات مردم تهران در بازار و در انجا هماهانت به مرجع عالیقدر آیت‌الله خوانساری پیش امد. اینها نشان دهند نهضت در سال 41 و آغاز سال 42 آنچنان به نشاطی رسیده بود که پلیس دستگاه جبار برخوردهای خشنی با مراجع و طلاب داشتند.

*15 خرداد 42 مقطع بسیار مهمی است علت هم این است که در این روز حادثه ای که انتفاق افتاد، پیوند روحانیت و مردم را در این سطح خطرناک و حساس نشان داد.

نسیم جمکران / گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در بیست و چهارمین سالروز رحلت امام خمینی (ره)


::
:: مرتبط با: اجتماعی , سیاسی ,
:: برچسب‌ها: 14 خرداد , انتخابات 92 , انتخابات , امام خمینی , سخنان رهبر در سالگرد فوت امام , بیانات رهبر در سالگرد امام , سخنان رهبر در مرقد امام , بیانات رهبر در مرقد امام , بیانات آقا در مرقد امام , بیانات رهبر در 14 خرداد , مراسم سالگرد امام , 15 خرداد , سخنان رهبر در 14 خرداد , عکسهای مراسم 14 خردادفعکسهای مراسم سالگرد امام , تصاویر مراسم سالگرد امام ,
نویسنده : نسیم جمکران
تاریخ : سه شنبه 14 خرداد 1392