تبلیغات
نسیم جمکران - گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در بیست و چهارمین سالروز رحلت امام خمینی (ره)
 

 


<-BlogDescription->

گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در بیست و چهارمین سالروز رحلت امام خمینی (ره)
*امام در مدرسه فیضیه یک سخنرانی تاریخی و تعیین کننده‌ای کردند و بعد که امام را دستگیر کردند در تهران و قم و برخی شهرهای دیگر، یک موج عظیم حرکت مرمی به راه افتاد و رژیم طاغوت با ارتش و دستگاه‌های امنیتی خود دست به سرکوب این حرکت مردمی زدند.

* این نشان داد که مردم ایران و احاد ملت با مرجعیت چنین پیوند مستحکمی دارند . نکته اینجاست که همین پیوند ضامن پیشرفت و اوج نهضت می‌شود؛ هر جا یک حرکتی یک نهضتی به مردم متکی بود و مردم با آن همراه شدند، این نهضت قابل ادامه است اما اگر مردم بایک حرکت اعتراضی پیوند نخوردند، ناکام خواهد بود. بعد از قضایای مشروطه همه مبارزاتی از طررف نیروهای چپ و ملی آغاز شد ولی همه اینها سرنوشت‌شان شکست بود چون مردم با اینها نبودند وقتی مردم وارد عرصه می‌شوند، پشتوانه می‌شوند وپیروزی برای ان نهضت رقم می‌خورد.


نسیم جمکران / گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در بیست و چهارمین سالروز رحلت امام خمینی (ره)

* در مقابل کشتار بی رحمانه‌ای که در تهران و برخی نقاط دیگر توسط رژیم پهلوی به وجود آمد هیچ نهادی از نهادهای دنیا، از این سازمان به اصطلاح حقوق بشر زبان به اعتراض نگشودند. مردم و روحانیت در صحنه تنها ماندند. مارکسیست‌ها و دولت‌های چپ و گروه‌های چپ حتی حرکت مردم در 15 خرداد را محکوم کردند و گفتند فئودالیستی بود. ملی گراهایی که دم از مبارزه می زدند هم محکوم کردند و گفتند حرکت کور، بی هدف و افراطی بود.

* هرجایی که مردمان راحت طلب و عافیت طلب در وسط میدان مبارزه جایی برای خود باز نمیکنند و خطر پذیری نمیکنند، انسانهای مومن و مبارز را به تندی و افراطی گری متهم میکنند.

* امام به پشتوانه این مردم تنها ماند در میدان، اما به معنای حقیقی کلمه یک رهبر آسمانی و معنوی قاطع و مصمم را در چهره خود به همه مردم و تاریخ نشان داد.


::
:: مرتبط با: سیاسی , اجتماعی ,
:: برچسب‌ها: 14 خرداد , انتخابات 92 , انتخابات , امام خمینی , سخنان رهبر در سالگرد فوت امام , بیانات رهبر در سالگرد امام , سخنان رهبر در مرقد امام , بیانات رهبر در مرقد امام , بیانات آقا در مرقد امام , بیانات رهبر در 14 خرداد , مراسم سالگرد امام , 15 خرداد , سخنان رهبر در 14 خرداد , عکسهای مراسم 14 خردادفعکسهای مراسم سالگرد امام , تصاویر مراسم سالگرد امام ,
نویسنده : نسیم جمکران
تاریخ : سه شنبه 14 خرداد 1392