تبلیغات
نسیم جمکران - معرفی اجمالی امام حسین (ع) / نسب و تولد امام حسین
 

 


<-BlogDescription->

معرفی اجمالی امام حسین (ع) / نسب و تولد امام حسین
نام: حسین (سومین امام كه به امر خداوند تعیین شده است)
كنیه: ابو عبد اللّه
لقب: خامس آل عبا، سبط، شهید، وفى ، زكى
پدر: حضرت على بن ابى طالب (ع )
مادر: حضرت فاطمه (س )
تاریخ ولادت: شنبه سوم شعبان ، سال چهارم هجرى
مكان ولادت: مدینه
مدت عمر: 57 سال


نسیم جمکران / معرفی اجمالی امام حسین (ع) / نسب و تولد امام حسین

نسب امام حسین علیه السلام
رهبر نهضت عظیم عاشورا از تباری است که نسل در نسل جزو انبیا و اولیای الهی بوده اند. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم در توصیف این خاندان می فرمایند: «ما اهل بیت از نور آفریده شده ایم و نبوّت در تبار ما تداوم یافته و شاخ و برگ آن در خاندان ما گسترده شده و میوه و ثمره اش نیز در آن به ظهور رسیده است و به عنایت خدای عزّوجل هیچ گونه پلیدی و آلودگی در این تبار راه نیافته است». هم چنین نُه تن از حجت های الهی نیز از نسل امام حسین علیه السلام اند که آخرین آنها منجی عالم بشریت است که جهان را از عدل و داد پر خواهد ساخت.

تولّد امام حسین علیه السلام
امام حسین علیه السلام در عصر روز پنجشنبه سوم شعبان سال چهارم هجرت در شهر مدینه چشم به جهان گشود و پس از سال ها پرورش در کلاس نبوّت و امامت در سال 61 ه انقلاب عظیم عاشورا را بنیان گذاشت. اسماء بنت عمیس می گوید: «پس از به دنیا آمدن دومین فرزند فاطمه علیهاالسلام ، روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم به خانه علی علیه السلام آمدند و به من فرمودند: پسرم را نزد من بیاورید. آن گاه من کودک را به محضر پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم بردم. آن حضرت در گوش راستش اذان و در گوش چپش اقامه گفتند و بعد نوزاد را در آغوش گرفته به نوازشش پرداختند. ناگهان اشک از چشمان پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم جاری شد. وقتی از علت گریه سؤال کردم، رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: به یاد مصایبی که بعد از من بر این نوزاد وارد خواهد شد، افتادم. او را گروهی ستمگر به نام دفاع از اسلام به شهادت می رسانند».::
:: مرتبط با: مذهبی ,
:: برچسب‌ها: امام حسن , امام حسین علیه السلام , امام حسین , میلاد امام حسین , میلاد امام حسین , ولادت امام حسین , ولادت امام حسین , ولادت امام سوم , میلاد امام سوم , در مورد امام حسین , سوم شعبان , اعملال شب سوم شعبان , اعمال روز سوم شعبان , نسب امام حسین , تولد امام حسین , سال چهارم هجرت ,
نویسنده : نسیم جمکران
تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1392