تبلیغات
نسیم جمکران - معرفی بسیار اجمالی از امام سجاد (علیه السلام)
 

 


<-BlogDescription->

معرفی بسیار اجمالی از امام سجاد (علیه السلام)
نسیم جمکران / معرفی بسیار اجمالی از امام سجاد (علیه السلام)

نام مبارک امام چهارم علی است و مشهورترین القاب آن حضرت زین العابدین و سجّاد می‌باشد و مشهورترین کنیه ایشان ابامحمد و ابوالحسن است. مدّت عمر آن بزرگوار  پنجاه و  هفت سال است. ایشان پانزدهم جمادی الاول سال سی و هشتم هجری به دنیا آمد. تولد آن بزرگوار دو سال قبل از شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام است و تقریباً بیست و سه سال با پدر بزرگوار زندگی کرد. پس مدت امامت آن بزرگوار سی و چهار سال است.

حضرت سجّاد علیه السلام پدری چون حسین دارد و مادرش دختر یزدگرد پادشاه ایران است که دست عنایت حق به طور خارق العاده این دختر را به امام حسین می‌رساند. شرافت این زن آن است که مادر نُه نفر از ائمه طاهرین می‌شود و چنانچه امام حسین علیه السلام «اب الائمه» است. این زن نیز «ام الائمه» است.

گرچه امام سجاد علیه السلام با اهل‌بیت علیهم السلام در همه فضایل وجه اشتراک دارند و هیچ فرقی میان آنان از نظر صفات و فضایل انسانی نیست، اما از نظر گفتار و کردار شباهت تامّی به جدشان امیرالمؤمنان علی علیه السلام دارد. که آن موارد را ذکر می‌نماییم.


::
:: مرتبط با: مذهبی ,
:: برچسب‌ها: تولد امام سجاد , میلاد امام سجاد , ولادت امام سجاد , زندگینامه امام سجاد , زندگانی امام سجاد , معرفی امام سجاد , در مورد امام سجاد , امام چهارم , زندگی امام چهارمن , درباره امام چهارم ,
نویسنده : نسیم جمکران
تاریخ : پنجشنبه 23 خرداد 1392