تبلیغات
نسیم جمکران - زاویه‌ی نگاه سید حسن نصرالله به انتخابات ایران...
 

 


<-BlogDescription->

زاویه‌ی نگاه سید حسن نصرالله به انتخابات ایران...

ایران نمونه انتخابات مردمی برای جهان اسلام است

سید حسن نصرالله، دبیركل حزب‌الله لبنان به مناسبت روز جانباز سخنرانی را ایراد كرد كه در قسمتی از آن به انتخابات ریاست جمهوری در ایران پرداخت. زاویه‌ی نگاه سید حسن نصرالله، به انتخابات ایران قابل توجه است:

امروز باید از جانب خود و همه‌ی شما این جشن بزرگ استثنائی بی‌مانند در جهان سوم و این حضور متراكم و شگفت‌آور مردمی را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دام‌ظله‌الشریف و ملت عزیز ایران تبریك بگویم. حضوری كه از ابتدای صبح همه‌ی خبرگزاری‌های خارجی آن را بیش از انتظار دانستند. همان‌گونه كه حضرت سید القائد حفظه‌الله فرمودند: «هر رأیى كه شما به یكى از این نامزدهاى محترم بدهید… رأى به جمهورى اسلامى داده‌اید. رأى به هر نامزدى، رأى به جمهورى اسلامى است؛ رأى اعتماد به نظام و سازوكار انتخابات است.» نظامی كه برخی می‌خواهند آن را در موضع خصومت و جنگ قرار دهند و آن را دشمن عرب و مسلمانان بدانند و اسرائیل و قدس و پروژه‌های آمریكا و… را فراموش كرده‌اند.

ایران امروز برای همگان و مخصوصاً جهان اسلام نمونه‌ی حضور، مشاركت و انتخابات مردمی است. نگاه كنید، ما امروز صحنه‌ی یك امام، رهبر و ولی فقیه را پیش چشم داریم كه بعضی‌ها حتی نمی‌دانند ولی فقیه طبق قانون چه اختیاراتی دارد. یعنی اختیارات بعضی پادشاهان، امیران و رؤسای عرب ما صد برابر ولی فقیه است اما مردم از قوانین اساسی خبر ندارند. در هر صورت: ولی فقیه ایران یك رأی دارد. مثل هر كشاورز ایرانی. مثل هر مسلمان، مسیحی، ارمنی، اهل سنت، فارس، تركمن و بلوچ فقط یك رأی دارد. می‌اندازد داخل صندوق و مجموع رأی‌ها رئیس‌جمهور، رئیس قوه‌ی مجریه را كه در ایران اختیارات بسیار گسترده‌ای دارد تعیین می‌كنند. در هر صورت امیدواریم این جشن‌های مردم‌سالاری دینی همه‌ی كشورهای جهان عرب و اسلام ما را فرا بگیرد.

نسیم جمکران / زاویه‌ی نگاه سید حسن نصرالله به انتخابات ایران...


::
:: مرتبط با: سیاسی , اجتماعی ,
:: برچسب‌ها: نظر سید حسن نصرالله در مورد انتخابات 1392 , نظر سید حسن نصر الله در مورد انتخابات 92 , پیام سید حسن نصر الله , پیام تبریک سید حسن نصر الله ,
نویسنده : نسیم جمکران
تاریخ : یکشنبه 26 خرداد 1392