تبلیغات
نسیم جمکران - مطالب تیر 1392
 

 


<-BlogDescription->

عیسی (ع) با حضرت مهدی (عج) خواهد آمد...
طبق روایات وارده پس از ظهور حضرت حجت (عج) حضرت عیسی (ع) به اذن خداوند به زمین نزول خواهد کرد و در حضور همگان به عنوان یکی از یاران حضرت قائم (عج) پشت سر او به نماز خواهد ایستاد. [1] چنان که در روایتی از پیامبر اکرم (ص) آمده است: "سوگند به آن کسی که مرا مژده آور راستین قرار داد، اگر از عمر جهان، جز یک روز نمانده باشد، خداوند همان یک روز را آن قدر طولانی می کند، تا فرزندم مهدی خروج کند. پس از خروج او، عیسای روح الله فرود می آید و در پشت سر وی نماز می گزارد، آن گاه زمین با فروغ پروردگار خویش روشن می شود و حکومت مهدی به شرق و غرب گیتی می رسد". [2]

از آن جا که در این دوران عده بسیار زیادی از مردم را پیروان حضرت عیسی (ع) تشکیل می دهند و ایشان، آن حضرت را به عنوان منجی و مصلح جهانی می دانند با دیدن این صحنه و به پیروی از پیامبر خود به حضرت مهدی (عج) علاقه مند شده و به حضرتش گرایش و ایمان می آورند و این مطلب، خود یکی از اسباب پیروزی آن حضرت، در این حرکت و قیام عظیم جهانی او است.

[1] مقدس شافعی، عقدالدرر، ص292.
[2] شیخ صدوق، کمال الدین، ص 163، بنقل از در انتظار خورشید ولایت، نوشته عبدالرحمن انصاری، انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی، سال 1373.

نسیم جمکران / عیسی (ع) با حضرت مهدی (عج) خواهد آمد...


::
:: مرتبط با: مذهبی ,
:: برچسب‌ها: حضرت مهدی , امام مهدی , امام زمان , جمکران , نسیم جمکران , شهدا , عیسی , حضرت عیسی , مسیح , رجعت , رجعت حضرت عیسی , رجعت حضرت مسیح , آمدن عیسی با مهدی , مهدی و عیسی , عیسی و مهدی , رجعت با امام زمان , موعود , ظهور , وبلاگ نسیم جمکران , گروه نسیم جمکران , صفحه نسیم جمکران , ظهور امام زمان , ظهور حجت , حضرت قائم , نماز حضرت مسیح , مصلح کل , مصلح جهانی ,
نویسنده : نسیم جمکران
تاریخ : سه شنبه 11 تیر 1392
شدیدترین ابراز محبت های رسول خدا (ص) نسبت به امام مجتبی (ع)
شدیدترین ابراز محبت های رسول خدا (ص) نسبت به امام مجتبی (ع)

در کتاب صحیح مسلم روایتی است که پیامبر (ص) درباره امام حسن می فرماید: "من حسن را دوست می دارم، خدایا تو نیز او را و هر کسی که او را دوست می دارد، دوست بدار".[1]

در روایتی دیگر از براء بن عازب آمده است، من دیدم که حسن بر دوش رسول الله (ص) بود، در حالی که می فرمود: "خدایا من او (حسن) را دوست می دارم، تو نیز او را دوست بدار".[2]

[1]بحارالأنوار، ج 37، ص 74.
[2]همان

نسیم جمکران / حضرت محمد و امام حسن مجتبی


::
:: مرتبط با: مذهبی ,
:: برچسب‌ها: امام حسن مجتبی , امام مجتبی , امام حسن , امام دوم , پیامبر و امام حسن , علاقه پیامبر به امام حسن , علاقه پیامبر به فرزندان ,
نویسنده : نسیم جمکران
تاریخ : سه شنبه 11 تیر 1392
آثار گناه...
این را باید دانست که پاره ای از گناهان دائمیه هستند، انسان چه بیدار باشد! چه قائم باشد! چه راکع، چه ساجد! متصل برایش گناه نوشته می‌شود وخلاصه برای هر نفس زدن برای انسان گناه ثبت می‌گردد و آن‌ها سه قسم است: 1- گناه فعلیه 2- گناه ترکیه 3- گناه قلبیه.
1- گناه فعلیه: مانند نگهداری عین غصبی از مال مسلمان، خوردن میراث، دروغ، ظلم، غیبت، تهمت و سخن چینی و...
2- گناه ترکیه: مانند ترک واجبات (اگر کسی عمل واجبی را ترک کند متصل برایش گناه نوشته می‌شود تا آنکه آنرا به جا آورد و این نوع معاصی حد و وصف ندارد)
3- گناه قلبیه: مانند ریا، حسد، کینه، عداوت، بد بینی

آثار گناه
پیامبر (ص) می‌فرماید بدرستی که بنده اگر گناهی را مرتگب شود لکه سیاهی در دل او پدید می‌آید که اگر از گناه خود دل بر کند و استغفار وتوبه نمود دلش صاف می‌شود واگر گناهی دیگر کرد با تکرار گناه لکه افزون‌تر می‌شود تا جایی که خانه قلب را سیاهی فرا می‌گیرد در این صورت است که دل دیگر استعداد ندارد انوار ارزشهای معنوی را در خود تابش دهد ودر این چیرگی گناه است که خداوند می‌فرمایید: نه بلکه گناهشان بر دلهایشان چیره شده.

اثرات گناه روی گناه

1- خطر ناامیدی: گناه روی گناه باعث می‌شود که گناهکار در گناه جرئت و جسارت بیشتری پیدا کند و از ارتکاب هر عمل ناروایی باک نداشته باشد.
2- اتهام به بی گناهان: گنهکار نا امید به علت ناراحتیهای وجدانی برای تبرئه خویش بی گناهان را متهم می‌کند و جرائم خود را به آن‌ها نسبت می‌دهد.
3- فشار شدید وجدان اخلاقی: در مواردی که گناه خیلی مهم باشد و گناهکار امیدی به آمرزش و عفو الهی نداشته باشد فشار شدید وجدان اخلاقی می‌تواند اورا دیوانه کند وبه بزرگ‌ترین جرائم خطر ناکش وا دارد.
4- کوچک شمردن گناه: این را باید در نظر داشت که وسوسه های شیطان یک مرتبه به انسان هجوم نمی‌آورد بلکه نوع وسوسه های شیطان «سیاست گام به گام» به این معنی که شیطان به صورت کوچک جلوه دادن گناه در نظر شخص وی را قدم به قدم به سوی پرتگاه مذلت می‌کشاند.
قال رسول الله (صلی الله علیه وآله) اتقو المحقرات من الذنوب فانها لا تغفر قیل: ما المحقرات؟ قال:الرجل یذنب فیقول: طوبی لی لو لم یکن غیر ذلک رسول خدا فرمود:بترسید از گناهانی که آن‌ها را کوچک شماریدکه آن قابل آمرزش نیست سوال شد:کوچک شمردن گناه چیست؟ پیامبر اسلام فرمود: شخصی گناهی را مرتکب می‌شود سپس می‌گوید خوشا به حال من اگر غیر ازاین گناهی نداشته باشم.
5- گناه از روی طغیان وتکبر
6- موقعیت اجتماعی شخصی
7- مسرور شدن بر گناه
8- مغرور شدن به رحمت الهی
9- آشکار کردن گناه

نسیم جمکران / آثار گناه


::
:: مرتبط با: مذهبی ,
:: برچسب‌ها: آثار گناه , آثار گناه روب گناه , اثرات گناه , تأثیرات گناه , گناه فعلیه , گناه ترکیه , گناه قلبیه ,
نویسنده : نسیم جمکران
تاریخ : سه شنبه 11 تیر 1392
مجموعه نشانه ها / والپیپر های مذهبی شماره سوم
پوستر نشانه‌ها
کاری از نسیم جمکران
کاغذ دیواری سوم...


قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوب َ جَمِیعًا ۚ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ   الرَّحِیمُ
بگو ای بندگان من که بر خود زیاده روی روا داشتید از رحمت خدا نا امید نشوید در حقیقت خداوند تمام گناهان را می امرزد که او خود امرزنده و مهربان است .
Say, "O My servants who have transgressed against themselves [by sinning], do not despair of the mercy of Allah . Indeed, Allah forgives all sins. Indeed, it is He who is the Forgiving, the Me".
الزمر - 53

برای مشاهده در سایز اصلی روی عکس کلیک کنید
نسیم جمکران / مجموعه نشانه ها / والپیپر های مذهبی شماره سوم


::
:: برچسب‌ها: نشانه ها , مجموعه نشانه ها , پوستر نشانه ها , والپیپر های مذهبی , پوستر های مذهبی , عکس های مذهبی , پوستر آیات قرآن , والپیپیر های نسیم جمکران , پوستر های نسیم جمکران , نسیم جمکران , والپیپر های اسلامیک , سری چهارم شماره ها , الزمر 53 ,
نویسنده : نسیم جمکران
تاریخ : سه شنبه 11 تیر 1392
آیا می توان نماز جمعه را در روز شنبه خواند؟!
به گزارش «شیعه نیوز» با دستور ملک عبدالله ، پادشاه عربستان تعطیلات این کشور از پنجشنبه و جمعه، به تقلید از یهودیت به جمعه و شنبه تغییر یافت، پس ازاین تصمیم به تازگی حکم جدیدی از سوی وزارت اوقاف و امور دینی سعودی صادر شده که تا حدی گمراهی و جهل پیروان وهابیت را در این کشور به تصویر می کشد.

متن این حکم به شرح زیر است:
پس از طرح سوال های پی در پی هموطنان مبنی بر اینکه آیا (پس ازاین) نماز جمعه در روز شنبه برگزار می شود به اطلاع همه می رساند نماز جمعه در همان روز جمعه برگزار می شود.بعد از تغییر تعطیلات هفتگی از پنج شنبه و جمعه، به جمعه و شنبه، لازم آمد این امر گوشزد شود.

وزارت اوقاف و امور دینی سعودی
صالح بن عبدالعزیز آل شیخ

نسیم جمکران / آیا می توان نماز جمعه را در روز شنبه خواند؟!


::
:: مرتبط با: فرهنگی , اجتماعی ,
:: برچسب‌ها: نماز جمعه , تعطیلات رسمی عربستان , ملک عبدالله , پادشاه عربستان , صالح بن عبد العزیز , تعطیلات هفتگی , نماز جمعه در شنبه ,
نویسنده : نسیم جمکران
تاریخ : شنبه 8 تیر 1392